Для облаштування обідньої зони є 2 варіанти — стіл або барна стійка. Звичайно, якщо дозволяє площа кухні, було б дуже зручно використовувати обидва варіанти. Таке рішення виглядає стильно та затишно. Але що робити власникам малогабаритних квартир? Чому віддати перевагу — повноцінному обідньому столу чи барній стійці? Які фактори варто враховувати, ухвалюючи рішення?

Переваги барної стійки

Помічено, що замовляючи дизайнерський проект кухні, клієнти все частіше віддають перевагу барній стійці. При чому неважливо, який стиль інтер'єру вибраний — вона чудово вписується практично у будь-яке приміщення. Чим же цей предмет меблів так сподобався нашим співвітчизникам?

 • Економить простір — барна стійка займає небагато місця, тому може стати ідеальним рішенням для мініатюрної кухні.
 • Зонує приміщення — за її допомогою можна відокремити кухню від вітальні у квартирі-студіо.
 • Збільшує робочу поверхню — під час приготування їжі ви зможете використовувати її для замісу тіста, нарізки овочів тощо.
 • Додаткове місце для зберігання — під барною стійкою можна розмістити шафки, а над нею рейлінги.
 • Сервірувальний столик — якщо у вас є місце для обіднього столу, барну стійку можна використовувати для подачі страв.
 • Кавовий столик — за барною стійкою можна зручно розміститися, щоб випити ранкову каву, і при цьому не витрачати час на сервірування столу.

Барну стійку обирають сім'ї, які часто харчуються поза домом, а гостей запрошують не додому, а до кафе чи ресторану.

Недоліки барної стійки

За барною стійкою навряд чи вдасться зручніше сісти та розслабитися наприкінці робочого дня. І все через такі особливості:

 1. Висота — Зазвичай становить 1-1,3 м. Відповідно, нею потрібні високі стільці. А це може таїти в собі небезпеку для маленьких дітей та людей похилого віку.
 2. Невеликі розміри — зазвичай довжина барної стійки близько 1,2 м, а ширина 55 см. Тому за нею зможе розташуватись не більше 4 осіб.

Однак перераховані мінуси досить відносні. Наприклад, необов'язково робити високу барну стійку. Що заважає розмістити її в рівень із робочою поверхнею чи навіть нижче? Переваги обіднього столу

Деякі люди не уявляють собі кухні без затишного обіднього столу. Адже він має явні переваги:

 • Комфорт — ніщо не зрівняється з м'якими та зручними стільцями.
 • Місткість — розміри обіднього столу розраховані на вільне розміщення столових приладів та посуду з їжею.
 • Мобільність — при необхідності кухонний стіл можна пересунути на інше місце.

Великий плюс обіднього столу у його функціональності. Якщо у вас невелика кухня, ви можете вибрати компактну модель із розкладним механізмом або навіть стіл-трансформер. Завдяки цьому під час щоденного використання стіл не займе багато місця. А якщо до вас прийдуть гості, ви зможете розкласти його та вільно всіх розмістити.

Недоліки обіднього столу

Попри явні переваги, обідній стіл має свої мінуси. Через чималі габарити він займає чимало місця на кухні. Варто враховувати, що між столом і найближчою стіною чи меблями має залишатися щонайменше 60 см. Ця відстань необхідна, щоб ви могли, встаючи зі стільця, легко вийти з-за столу, а господиня мала вільний доступ до шаф та кухонної техніки. Тому на малогабаритній кухні буває непросто знайти потрібне місце для обіднього столу.

Барна стійка VS обідній стіл — визначаємося з вибором

Приймаючи рішення, як організувати обідню зону, варто взяти до уваги такі фактори: 1. Площа приміщення — у невеликій кухні зручніше користуватися барною стійкою. Вона може бути додатковою робочою поверхнею, а під нею розмістяться шафки, які ніколи не бувають зайвими.

На просторій кухнею цікаво виглядає барна стійка та великий обідній стіл.

 1. Спосіб життя сім'ї — якщо ви часто харчуєтеся не вдома, сімейні урочистості влаштовуєте в кафе чи ресторані, тоді барна стійка стане слушним варіантом. Для сім'ї з маленькими дітьми або літніми батьками варто зупинити вибір на обідньому столі або невисокій барній стійці.
 2. Альтернативні варіанти — Якщо площа кухні невелика, прекрасним варіантом для щоденного використання стане барна стійка. А на випадок приходу гостей можна підібрати відповідний стіл-трансформер або відкидний столик.

Менеджери інтернет-магазину «Меблі» раді проконсультувати вас з приводу вибору між обіднім столом та барною стійкою. Розкажіть нам про свої побажання, і ми разом підберемо той варіант, який дозволить повністю розкрити потенціал вашого приміщення.